Ottomans
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Conlee-Pike |
| Style | Contemporary |
| Color Group | White |
| Manufacturer Color | Linen |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| DIMENSIONS | |
| Width | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Height | 18 inch(es) / 45.72 cm |
| Depth | 24 inch(es) / 60.96 cm |
| Weight | 34 lb(s) / 15.42 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Height | 16 inch(es) / 40.64 cm |
| Depth | 24 inch(es) / 60.96 cm |
| Weight | 35.01 lb(s) / 15.88 kg |
| Volume | 12.07 cu. ft. / 0.34 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965612 |
-
$3,789.95
Save $1,590.00
$2,199.95
Lindyn 21104S18 3 pc Sectional with Double Chaise
(Sectionals - Stationary)Plush and posh. Showcase your eye for on-trend texture with the statement-making cord upholstery of this + More
-
Craving casual refinement? This loveseat has you covered. Its decidedly contemporary frame cradles sizable + More
-
Clean lines and a streamlined silhouette define the architectural attitude of this accent chair. Soft, + More
-
$2,249.95
Save $940.00
$1,309.95
Willowton W267W4 4 pc Entertainment Center with Electric Fireplace
(Entertainment Centers)This entertainment center with fireplace option is the ultimate statement piece for your coastal cottage or + More
